Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Ile kosztuje gminna propaganda? Urząd nie wie...


Telewizja, portal, social media i własna gazeta - samorząd w gminie Kołbaskowo nie oszczędza na produkcji samochwałek i własnej propagandzie. Jakiś czas temu zapytaliśmy o koszty wszystkich tych przedsięwzięć... 

Obsługą portalu gminnego i strony na Facebooku zajmują się urzędnicy, prawdopodobnie oni redagują również gazetę. Według naszych informatorów, koszt miesięczny utrzymania tego wszystkiego może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Zadaliśmy pytanie w formie wniosku o udzielenie informacji publicznej - Jaki był koszt uruchomienia Telewizji Kołbaskowo? Ile pieniędzy kosztował zakup i wyposażenie studia oraz urządzenia niezbędne do uruchomienia projektu?

Odpowiedź nadeszła po kilku dniach, ale nie wiele wnosi: Urząd Gminy Kołbaskowo nie jest w posiadaniu żądanych informacji.

Udało nam się dotrzeć do faktur za druk gazety. Zlecenie wykonuje jedna z drukarni w Mierzynie, koszt wydruku jednego numeru to 5103,04 złote. Nie dowiedzieliśmy się jednak jaki jest koszt składu i opracowania graficznego oraz zespołu redakcyjnego, który przygotowuje materiały. 

Czytaj również:
Propaganda za publiczne pieniądze.
Promocja władzy za publiczne pieniądze?

Prześlij komentarz

0 Komentarze