Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Propaganda za publiczne pieniądze? "W naszej gminie bawią się na bogato".

fot. screen TV Kołbaskowo

Własna telewizja, gazeta i portal - władze gminy Kołbaskowo nie oszczędzają na promocji własnych działań. Praktyka wydawania gazet czy tworzenia mediów przez jednostki samorządu terytorialnego jest postrzegana jako jedno z podstawowych zagrożeń dla wolności słowa, budzi też poważne wątpliwości co do zgodności z wieloma konstytucyjnymi wartościami. To również wydawanie dużych pieniędzy, które mogły być spożytkowane w inny sposób, np. na remonty dróg lub innej infrastruktury.

 - Gminna tuba propagandowa kosztuje zapewne nie mało, ale wójt nie chce podać kwot, zajmijcie się tym. W naszej gminie bawią się na bogato. - napisał do nas jeden z czytelników.  

Sprawa oburza mieszkańców, niektórzy wręcz wskazują, że wójt wspólnie ze swoimi radnymi robi kampanię wyborczą za publiczne pieniądze. 

- Filmiki o Pani wójt pojawiły się na TV Kołbaskowo, obszerny artykuł w gminnej gazetce i na stronie internetowej, dlaczego my za to płacimy - pisze nam Pani Alicja z Przecławia. 

Zwróciliśmy się z pytaniami do Urzędu Gminy w Kołbaskowie i koszty związane z utrzymanie i powstaniem TV Kołbaskowo oraz wydawaniem gazety "Aktualności Gminy Kołbaskowo", zapytaliśmy również o koszt utrzymania Facebooka. 

- Te wszystkie gminne tuby propagandowe to żadne informatory tylko czysta publicystyka, wydawanie opinii i promowanie siebie i ludzi Pani Wójt. Jeszcze więcej jest tego teraz, przed wyborami, czy to jest zgodne z prawem - dodaje nasz czytelnik. 

Po naszej publikacji otrzymaliśmy wiadomość od innego mieszkańca, że w sprawie kosztów związanych z gminnymi mediami złożono już kilka zapytań, ale władze gminy nie odpowiedziały na wnioski o udostępnienie informacji publicznej. 

Czytaj również: 
Promocja władzy za publiczne pieniądze?

Prześlij komentarz

0 Komentarze