Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Promocja władzy za publiczne pieniądze?

Strona internetowa "kolbaskowo.pl" oraz profil na portalu społecznościowym "Facebook" to strony należące do Urzędu Gminy Kołbaskowo i zarządzane przez urzędników. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ niektórzy mieszkańcy błędnie uważają je za media. 

W dobie internetu i XXI wieku każdy samorząd posiada swoje strony internetowe. Rozwój social mediów spowodował, że urzędy są również obecne tam - na Facebooku, portalu X (dawniej Twitterze) czy Tik Toku. 

- Strona kolbaskowo.pl ma w tytule portal informacyjny, czy to strona urzędu czy jakieś medium - napisał do nas Pan Zbigniew. 

Wyjaśniamy więc, że obie strony są prowadzone przez urzędników, a z informacji, które udało nam się uzyskać, wynika, że redagowaniem treści zajmują się dwie osoby zatrudnione w urzędzie. To jednak nie wszystko ponieważ urząd wydaje gazetę "Aktualności Gminy Kołbaskowo" oraz ma własną telewizję. 

Praktyka wydawania gazet przez jednostki samorządu terytorialnego jest postrzegana jako jedno z podstawowych zagrożeń dla wolności słowa, budzi też poważne wątpliwości co do zgodności z wieloma konstytucyjnymi wartościami. To również wydawanie dużych pieniędzy, które mogły być spożytkowane w inny sposób, np. na remonty dróg lub innej infrastruktury. 


fot. UG Kołbaskowo

Prześlij komentarz

0 Komentarze