Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Przeładowywali ponad tonę nielegalnego tytoniu – złapano ich na gorącym uczynku [foto]


Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (KWP) zabezpieczyli tytoń bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymano 1.160 kg nielegalnego tytoniu tytoniu i prawie 21 tys. nielegalnych papierosów. Wartość uszczupleń publiczno-prawnych w tej sprawie wyniosła ponad 1,15 mln zł. Jeden z zatrzymanych poszukiwany był listem gończym.

Funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami z KWP zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn przeładowujących ponad tonę nielegalnego tytoniu. Jeden z nich poszukiwany był listem gończym.

Policjanci z Sekcji do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Wydziału Kryminalnego KWP ustalili miejsce pobytu poszukiwanego listem gończym. 31-latek miał być zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego bądź zakładu karnego do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci namierzyli mężczyznę w małej miejscowości w pobliżu Szczecina. Dodatkowo policjanci podejrzewali, że poszukiwany może posiadać duże ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz może uczestniczyć w handlu nielegalnym tytoniem.

Poszukiwanego zatrzymano wieczorem w pobliżu miejsca zamieszkania, na terenie garażowiska. W czasie zatrzymania wraz z innym mężczyzną przenosił worki z tytoniem do samochodu typu bus. Jego towarzyszem okazał się 45-letni mieszkaniec Szczecina, a w pojeździe znajdowało się znajdowało się około 20 worków z nielegalnym tytoniem. Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W toku prowadzonych dynamicznych czynności funkcjonariusze ustalili kolejne miejsca oraz pojazdy, które należało poddać czynnościom. Przeszukania umożliwiły wykrycie i zabezpieczenie zarówno pieniędzy w kwocie 36.600 zł i 2 tys. euro, jak i wyrobów tytoniowych.

Ujawniono: 20.780 szt. papierosów bez znaków akcyzy oraz 1.160 kg krajanki tytoniowej. Gdyby zatrzymany towar trafił na rynek, budżet państwa straciłby ponad 1,15 mln zł. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych. Grozi im za to wysoka kara finansowa (od 101.520zł do 40.723.200 zł), kara pozbawienia wolności do 5 lat lub obie kary łącznie.

Prześlij komentarz

0 Komentarze