Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Działania "prędkość" na terenie powiatu. Ukarano 25 kierowców.


W niedzielę policjanci na terenie powiatu polickiego przeprowadzili wojewódzkie działania „Prędkość”. Akcja miała przede wszystkim na celu przeciwdziałanie kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość i ukierunkowane były na ogólną poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze przy pomocy urządzeń pomiarowych zarejestrowali 26 przekroczeń prędkości.

Działania „Prędkość” skierowane była głównie przeciwko użytkownikom dróg, którzy poruszają się na nich z niedozwoloną prędkością. Kontroli drogowej w tym czasie można było się spodziewać na każdej drodze naszego powiatu. Działania miały na celu przypomnienie użytkownikom dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie kierujących pojazdami, którzy stwarzają niebezpieczne sytuacje na drogach poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe. 

W czasie działań funkcjonariusze ujawnili 26 kierujących, którzy przekroczyli prędkość. 25 kierujących za jazdę z nadmierną prędkością zostało ukaranych mandatami karnymi, a jeden kierujący został pouczony.

Prześlij komentarz

0 Komentarze