Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Gwieździście do Mescherin. Kolejne rowerowe święto


Kilkuset rowerzystów z Polski i Niemiec spotka się w sobotę, 6 kwietnia, w przygranicznym Mescherin na pikniku kończącym Gwieździsty Rajd Rowerowy. To kolejne wydarzenie w ramach Roku Rowerowego, jakim na Pomorzu Zachodnim jest rok 2024. Organizatorami wydarzenia są Pomorze Zachodnie oraz Gmina Gartz.

Pięć rowerowych wycieczek wystartuje w sobotni poranek, aby spotkać się o godzinie 13.00 na rowerowym pikniku w Mescherin. Trasy opracowano tak, by mogli się z nimi zmierzyć zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni rowerzyści, niezależnie od wieku.

Przy nabrzeżu w Mescherin na wszystkich rowerzystów będzie czekać ciepły posiłek oraz słodkości od koła gospodyń wiejskich. Główną atrakcją pikniku będzie jedyna na świecie grupa, która pedałuje i koncertuje w tym samym czasie.

Dla początkujących rowerzystów, przygotowane zostaną warsztaty, podczas których eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami na temat konserwacji i naprawy roweru. To doskonała okazja, aby lepiej zrozumieć swoje dwukołowe pojazdy i nauczyć się podstawowych czynności serwisowych przed sezonem.

Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, a Decathlon Szczecin stworzy strefę, w której będzie można testować profesjonalny sprzęt. Na najmłodszych rowerzystów czekać będzie strefa dziecięca. Na zakończenie imprezy przeprowadzone zostanie losowanie nagrody, która trafi w ręce jednego z rowerzystów.

Wydarzenie jest współfinansowane z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

W rajdzie weźmie udział ok. 400 rowerzystów. Uczestnicy rajdu mają do dyspozycji 5 tras:
- Przecław – Mescherin (miejsce startu: parking przy przejeździe kolejowym pomiędzy Przecławiem a Warzymicami, godzina startu: 9.00);
- Banie – Mescherin (miejsce startu: plaża miejska, godzina startu: 10.15);
- Siadło Dolne – Mescherin (miejsce startu: Przystań Sołecka, godzina startu: 10.45);
- Schwedt/Oder – Mescherin (miejsce startu: Hugenottenpark, godzina startu: 10.30);
- Mescherin – Mescherin (miejsce startu: polana piknikowa, godzina startu: 10.15).

Prześlij komentarz

0 Komentarze