Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie zamknięty przez KAS


Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła nielegalny punkt hazardowy w Szczecinie. Zabezpieczyliśmy tradycyjne automaty, komputery do gier i gotówkę na wypłaty dla graczy.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeszukali lokal na szczecińskim Prawobrzeżu, w którym organizowano nielegalne gry hazardowe (tradycyjne i online). Zamknięty lokal imitował tradycyjny „warzywniak”. Wisiały na nim jeszcze szyldy z napisem „owoce”.

Zabezpieczyliśmy w nim cztery tradycyjne automaty do gier oraz sześć stanowisk do gier, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajduje się też komputer sterujący, router z kartą SIM, rejestrator monitoring, 5 telefonów komórkowych oraz 807 zł w gotówce.

Przesłuchaliśmy cztery osoby. Jednej osobie (obywatelowi Polski) postawiono zarzuty urządzania nielegalnych gier hazardowych. Na miejsce wzywaliśmy tez Straż Graniczną, która zweryfikowała legalność pobytu trzech graczy – obywateli Ukrainy.

Tego rodzaju nielegalne działanie jest przestępstwem karnym-skarbowym zagrożonym m.in. karą pozbawienia wolności do lat trzech oraz karą administracyjną w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego zabezpieczonego komputera i automatu.

Prześlij komentarz

0 Komentarze