Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Przecławiu.


Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandarów jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu polickiego. Następnie podniesiono flagę państwową i odśpiewano hymn. 

Podczas sobotniej uroczystości nadano odznaczenia, wręczono awanse i wyróżnienia. W wydarzeniu oprócz strażaków z terenu powiatu polickiego wzięli udział mieszkańcy, przedstawiciele służb, instytucji i samorządów. Powiat Policki reprezentowany był przez Starostę Polickiego Shivana Fate oraz Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Janusza Szwyda.

W wydarzeniu nie zabrakło również przedstawicieli samorządów gminnych, w tym m.in: Wójt Gminy Dobra Magdaleny Zagrodzkiej, Przewodniczącej Rady Gminy w Dobrej Joanny Napiwodzkiej, Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz, Przewodniczącej Rady Gminy w Kołbaskowie Doroty Trzebińskiej, Burmistrza Nowego Warpna Jarosława Burby oraz Burmistrza Polic Krystiana Kowalewskiego.

Na terenie powiatu polickiego funkcjonują: jednostka Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach oraz Zakładowa Straż Pożarna Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., a także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Siedem z jedenastu jednostek ochotniczych straży pożarnych jest włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Praca strażaka to bardzo trudne i odpowiedzialne zadanie. Częstokroć z narażeniem własnego życia ratuje mienie, zdrowie oraz życie drugiego człowieka.

- Dziękuję Wam za każdy dzień pracy, za nieustanną gotowość służenia innym, za trud i zaangażowanie ponoszone w ratowaniu drugiego człowieka. W imieniu nas wszystkich życzę Wam zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, a także szczęśliwych powrotów z akcji. Szczególne wyrazy uznania i podziękowania należą się również Waszym bliskim, za wsparcie jakim obdarzają Was, kiedy wracacie ze służby - mówił Starosta Policki składając życzenia w imieniu całej społeczności Powiatu Polickiego.

Gospodarzami uroczystości byli Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach mł. bryg. Piotr Maciejczyk.

Prześlij komentarz

0 Komentarze