Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Uniwersytet Szczeciński rusza z rekrutacją na studia


22 maja Uniwersytet Szczeciński rozpoczyna rekrutację na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie. Dla kandydatów, chcących zdobyć wiedzę i jednocześnie rozwijać swoje pasje, przygotowano 10 000 miejsc na 93 kierunkach, w tym jest 9 nowych.

Uniwersytet Szczeciński, poza bogatą ofertą edukacyjną, oferuje swoim studentom wiele możliwości rozwoju oraz wszelkie wsparcie. Dlatego kontynuujemy nasze zeszłoroczne hasło rekrutacyjne „MOŻESZ WIĘCEJ”. Na uczelni prężnie działają: Akademickie Biuro Karier, Klub Uczelniany Akademicki Związek Sportowy, Samorząd Studencki, Chór US, rozgłośnia radiowa NiUS Radio i telewizja uniwersytecka UNIwizja, a także Zespół Wsparcia i Rozwoju oraz Dział Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami.

Zapisy on-line

Aby zostać studentem Uniwersytetu Szczecińskiego, należy dokonać rejestracji w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (www.e-rekrutacja.usz.edu.pl), wybrać kierunek studiów oraz dokonać opłaty rekrutacyjnej. Pierwszy nabór na stacjonarne studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie zakończy się 12 lipca. Natomiast ogłoszenie wyników nastąpi 30 lipca.

93 kierunki, w tym 9 nowości

Oferta edukacyjna Uniwersytetu Szczecińskiego jest bardzo bogata. W roku akademickim 2024/2025 Uczelnia oferuje kształcenie na 93 kierunkach na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich. Uniwersytet bacznie śledzi potrzeby rynku pracy, dlatego we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami uruchamia 9 nowych kierunków.

Wśród nowości na studiach I stopnia znajdują się Green Economy – zielona gospodarka oraz Management w sporcie. Na II stopniu nowe kierunki to: audyt finansowy, filologia hiszpańska oraz międzynarodowy biznes turystyczny. Zarówno na I i II stopniu otwieramy italianistykę oraz nauki o rodzinie – doradztwo, coaching, mediacje.

Ogromne zainteresowanie studiami, które w całości prowadzone są w języku angielskim sprawiło, że w tym roku otwieramy taki kierunek na Wydziale Prawa i Administracji, który ponadto będzie trwał tylko 3 semestry. Będą to studia II stopnia International and European Business Law.Natomiast na studiach niestacjonarnych I stopnia otwieramy zarządzanie odnawialnymi źródłami energii.

Ponad 6 mln dofinansowania dla Uniwersytetu Szczecińskiego

Uniwersytet Szczeciński pozyskał kolejne środki na rozwój dydaktyki. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pozytywnie oceniło projekt, dzięki któremu nasza Uczelnia ma dodatkowe środki na dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji.

Uczelnia uzyskała dofinansowanie w kwocie 6 641 072,00 zł na realizację projektu pn. „Uniwersytet Szczeciński – wsparcie kierunków studiów z branż kluczowych dla rozwoju gospodarki”. Głównym celem projektu jest dostosowanie oferty Uczelni do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji w ramach kierunków studiów:Green Economy – zielona gospodarka, kosmologia, logistyka, zarządzanie odnawialnymi źródłami energii. Dzięki temu studenci tych kierunków już od października będą mieć szereg kolejnych możliwości, np. gwarantowane płatne staże i praktyki, wyjazdy studyjne w Polsce i za granicę.

Uniwersytet Szczeciński – najbardziej prostudencką Uczelnią na Pomorzu Zachodnim

Do udziału w tegorocznej rekrutacji i poznania Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza Rektor US prof. Waldemar Tarczyński:

- Drodzy Kandydaci! Jak co roku Uniwersytet Szczeciński może pochwalić się niezwykle bogatą ofertą edukacyjną. Przygotowaliśmy dla Was 10 000 miejsc na 93 kierunkach. Na najbardziej prostudenckiej Uczelni na Pomorzu Zachodnim możecie liczyć na rozwój naukowy oraz nasze wsparcie. Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego to dobrze wykształceni młodzi ludzi, poszukiwani na rynku pracy, posiadający kompetencje miękkie i realizujący swoje pasje. Warto dołączyć do naszej akademickiej społeczności. Czekamy na Was!

Prześlij komentarz

0 Komentarze