Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Znamy zwycięzców Zachodniopomorskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku [foto]


Bezrzecze, Drawsko Pomorskie, Koszalin, Szczecin, Złocieniec, Mieszkowice– z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Zachodniopomorskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Szczecinku przystąpiło aż 83 zespoły w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

16 i 17maja zespoły z całego województwa zachodniopomorskiego rywalizowały w Szczecinkuo miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 83 zespoły w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Najlepszą drużyną w kategorii U-8 chłopców został KS AP Złocieniec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, w U-10 zespół ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie, natomiast w kategorii U-12 – ze Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu.– W tym roku aż trzy drużyny reprezentowały szkołę i region podczas Zachodniopomorskiego Finału Wojewódzkiego. W kategorii U-10 chłopców zajęliśmy 3. miejsce, natomiast uczennice w kategorii U-12 dotarły aż do ćwierćfinału. Największy sukces odnieśliśmy w kategorii U-12 chłopców, zwyciężając w meczu finałowym – mówi Przemysław Grabicki, trener drużyn ze Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu. – Wiedziałem, że nasi uczniowie mają bardzo wysoki poziom umiejętności indywidualnych. Cieszę się, że w trakcie turnieju coraz bardziej stawaliśmy się drużyną. Wiem, że w Finale Ogólnopolskim wezmą udział najlepsze zespoły z całej Polski i rywalizacja będzie bardzo trudna, ale mam nadzieję, że będziemy walczyli o najwyższe cele – dodaje.

W kategoriach dziewcząt najlepsze były drużyny „Mieszko Junior” ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach (U-8), „Gwiazdki Czternastki” ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Szczecinie (U-10) oraz „Pantery” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego dotychczasowego udziału w Pucharze Tymbarku. Dominowaliśmy w każdym spotkaniu, tracąc w całym turnieju tylko jedną bramkę. Budujące jest to, że poziom naszego zespołu jest bardzo wyrównany i każda zawodniczka w równym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa. Duża zasługa w tym na pewno Kamila Kuprowskiego, który na co dzień trenuje dziewczynki w pobliskim klubie – mówi Radosław Szymczak, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim. – Uczennice ciężko trenują na Orliku, aby w przyszłości pójść w ślady Natalii Oleszkiewicz, naszej byłej uczennicy, a obecnie najlepszej zawodniczki Pogoni Szczecin, która w ich wieku również brała udział w Pucharze Tymbarku – dodaje.
Prześlij komentarz

0 Komentarze