Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Degustacje, prelekcje i koncerty na Zamku. IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego.


Już w najbliższy weekend (17-19 maja 2024), na Dużym Dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie zagoszczą tłumy mieszkańców regionu i turystów. Wszystko to za sprawą 4. edycji Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego. Podczas tego wpisanego już w kalendarz szczecińskich imprez wydarzenia, jego uczestnicy będą mieć możliwość poznania barwy, aromatu i smaku trunku Bachusa powstałego na obszarze województwa zachodniopomorskiego, ale także posłuchać dobrej muzyki i porozmawiać z fachowcami z branży winiarskiej.

Poprzednie trzy edycje tego wydarzenia okazały się olbrzymim sukcesem frekwencyjno-rozrywkowym. Podczas trzech edycji Festiwalu dziedziniec Zamku odwiedziło kilkanaście tysięcy osób z kraju i zagranicy.

Festiwal Wina Pomorza Zachodniego ma na celu promowanie regionalnych win z winogron, rozwój wiedzy na temat winiarstwa i enoturystyki, popularyzację szeroko pojętej kultury wina, w tym szczególnie zachodniopomorskich tradycji winiarskich oraz integrację branży winiarskiej.

– Pomorze Zachodnie to malownicze widoki i urokliwe plaże, ale także tajemnicze winnice. Stanowią one coraz popularniejszy cel dla turystów, stają się centrami kultury i tradycji, nie tylko kulinarnych. Przed nami 4. edycja Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego. To nie tylko okazja do degustacji regionalnych win. To także okazja do poszerzenia wiedzy na temat winiarstwa i poznania kolejnych atrakcji naszego przepięknego regionu oraz – co może najważniejsze – spotkania przyjaznych, pełnych pasji ludzi. Życzę miłych chwil, do których będą Państwo chcieli wracać podczas kolejnych edycji wydarzenia – zaprasza Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Podczas tegorocznego festiwalu będzie można poznać ofertę aż 17 wytwórców wina (w tym 5 debiutantów), zrzeszonych w Stowarzyszeniu Winnice Pomorza Zachodniego. Tradycyjnie już chcąc spróbować wina, uczestnicy wydarzenia będą mogli to zrobić w kieliszku wypożyczonym odpłatnie na Dziedzińcu Menniczym (małym), kupić specjalny „festiwalowy”, z którym będzie można wrócić do domu lub przynieść swój własny.

Oprócz degustacji wina na miejscu oraz jego kupna na wynos, podczas Festiwalu będzie można wzbogacić swoje doznania smakowe poprzez nabycie tradycyjnych produktów, takich jak sery czy wędliny, przygotowanych przez lokalnych producentów. Dodatkowo na Dziedzińcu Menniczym będzie można skorzystać z oferty gastronomicznej.

W trakcie wydarzenia, podczas tematycznych prelekcji, będzie można także zdobyć fachową wiedzę dotyczącą szeroko rozumianego winiarstwa. Planowany jest wykład dla osób chcących zacząć swoją przygodę z winem i poznać podstawy napoju ze sfermentowanych winogron, jak i prelekcja poświęcona enoturystyce, czyli podróżowaniu z winem w tle. Dodatkową atrakcją Festiwalu będzie akcent muzyczny w postaci wyjątkowych koncertów.

Organizatorem wydarzenia jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, a partnerami Stowarzyszenie Winnice Pomorza Zachodniego oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Prześlij komentarz

0 Komentarze