Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Świętujemy 20-lecie Pomorza Zachodniego w UE. Sobota pełna atrakcji.


Zabawa przy „Arkonce”, gra terenowa w Puszczy Bukowej i wielki festyn w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego – sobota w Szczecinie upłynie pod znakiem obchodów 20-lecia Pomorza Zachodniego w Unii Europejskiej.

- Minęło 20 lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. To okres wielu zmian w życiu codziennym, w funkcjonowaniu instytucji, to nowe szanse i perspektywy dla mieszkańców, które nie byłyby możliwe bez unijnego wsparcia. Sięgając po eurofundusze nauczyliśmy się aktywności i odpowiedzialności za swoje otoczenie – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Świętując 20-leie Pomorza Zachodniego w UE w sobotę, 11 maja, będzie można wziąć udział w 3 wydarzeniach na terenie Szczecina.

Ochrona przyrody w UE, wybory do Parlamentu Europejskiego oraz zmiany jakie zaszły lokalnie dzięki funduszom unijnym to tematy, znajdą się w zadaniach na stacjach gry terenowej „Szmaragd Europy”. To już druga edycja gry, której trasa w tym roku przebiega w okolicach Jeziora Szmaragdowego na terenie Puszczy Bukowej. Gra łączy trzy organizacje – EUROPE DIRECT Szczecin funkcjonujący przy Sekretariacie ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie. Start ekip, które zapisały się na listę startową, zaplanowano od godz. 11.00 przy Zajeździe Szmaragd.

Również w sobotę, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, od godz. 11 przy kąpielisku „Arkonka” odbywać się będzie Eska Let’s Bike – kolejna edycja wydarzenia adresowanego do miłośników rowerowych podróży. Na uczestników będzie m.in. rowerowy rajd rodzinny, konkurs dla uczestników rajdu Eska Let’s Bike na najlepiej udekorowany rower, Strefa Beneficjentów Funduszy Europejskich w ramach miasteczka na mecie, strefa chillout Radia ESKA, miasteczko na mecie z DJ-em i atrakcjami, strefa gastronomiczna, strefa KIDS z dmuchańcem, bańkami mydlanymi i watą cukrową, fotobudka 360 czy serwis rowerowy.

Najwięcej jednak będzie się działo podczas festynu, który odbędzie się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego – na jego dziedzińcu, w sali dawnego kina „Delfin” (wejście od strony ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40) oraz w atrium (wejście od strony ul. Mazowieckiej 14). W ramach festynu w godz. 10.00-16.00 zaplanowano wiele atrakcji dla mieszkańców - m.in. animacje dla dzieci, prezentacje służb mundurowych, liczne konkursy, popcorn i poczęstunek. O możliwościach, jakie dają unijne fundusze, będzie się można dowiedzieć na stoisku przygotowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy.

O godz. 13.30 na dziedzińcu siedziby UMWZ odbędzie się wspólne odśpiewanie hymnu UE, po którym nastąpi poczęstunek tortem okolicznościowym. Podczas trwania festynu (czyli w godz. 10.00-16.00) będzie także możliwe zwiedzanie platformy widokowej znajdującej się na dachu nowoczesnej siedziby UMWZ, z której roztacza się niezapomniany widok na niemal cały Szczecin i jego okolice.. Zwiedzanie w grupach odbywać się będzie co pół godziny.

W sali dawnego kina „Delfin” zaplanowano projekcje filmu „Zupa nic” z 2021 r. (godz. 11.00) i „Nic do oclenia" z roku 2010 (godz. 14.00). Na seanse kinowe obowiązują darmowe wejściówki, które są jeszcze dostępne.

Z kolei w atrium Urzędu Marszałkowskiego (w godz. 10.00-16.00) znajdą się atrakcje interaktywne, czyli wirtualna strefa Pomorza Zachodniego, gdzie za pomocą specjalnych gogli VR będzie można m.in. przenieść się na zachodniopomorskie rzeki oraz jeziora i popływać SUPem lub kajakiem, zaplanowano animacje dla dzieci, pojawi się też fotobudka. Animacje dla dzieci, ale również strefa chillout, znajdą też swoje miejsce w holu prze salą dawnego kina „Delfin”.

Prześlij komentarz

0 Komentarze