Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Wsparcie dla Strażaków i na edukację ekologicznąZakup sprzętu, środków ochrony indywidualnej, a także termomodernizację budynków remiz umożliwiają nabory wniosków w ramach Bezpiecznego Strażakai Remizy. 

To programy, dedykowane Ochotniczym Strażom Pożarnym, przygotowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Fundusz oferuje też dofinansowanie edukacji ekologicznej. O możliwościach wsparcia mówili dziś w Koszalinie: Waldemar Miśko – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie oraz Marek Kowalski – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Zachodniopomorskiego.

Bezpieczny Strażak – nawet 90% dofinansowania dla OSP

Zwiększenie stanu bezpieczeństwa, sprawniejsze prowadzenie akcji ratowniczych i podniesienie gotowości bojowej służb ratowniczych – to cele programu Bezpieczny Strażak. Umożliwia on zakup przez Ochotnicze Straże Pożarne między innymi systemów odprowadzania spalin, mobilnych stacji zasilania z panelami fotowoltaicznymi, kamer termowizyjnych, defibrylatorów, pił tarczowych do stali i betonu oraz specjalistycznych ubrań, butów i hełmów. Budżet to 2,9 mln zł, a maksymalne wsparcie dla jednostki OSP to 25 tys. zł. Co ważne, dofinansowanie może trafić do 1 jednostki z gminy. Termin składania wniosków to 31 maja 2024 r.

Nie tylko termomodernizacja remiz

Program RemizapozwalaOchotniczym Strażom Pożarnym i gminom zdobyć dofinansowanie na ocieplenie budynków, zakup i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych), modernizację źródeł ciepła imodernizację oświetlenia.Dotacja może wynieść 90% kosztów, maksymalnie 40 tys. zł na jednostkę, a budżet programu w naszym regionie to 1,6 mln zł. Wszystko po to, by obiekty, użytkowane przez Strażaków-Ochotników były przyjazne środowisku. Wnioski można składać do 28 czerwca 2024 r.

Ponad 2 mln zł na edukację ekologiczną Od 22 kwietnia 2024 r. Fundusz przyjmuje wnioski w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. To konkurs, do którego można zgłaszać do dofinansowania różnego rodzaju projekty dotyczące edukacji ekologicznej, w tym m.in. kampanie edukacyjno-informacyjne, publikacje, wydawnictwa o tematyce ekologicznej,audycje na temat zrównoważonego rozwoju i ekologii, kursy, szkolenia, warsztaty, prelekcje,seminaria, konferencje, konkursy propagujące wiedzę ekologiczną o zasięgu wojewódzkim, pomoce dydaktyczne oraz multimedia. Wnioski można składać w kategoriach tematycznych: Efektywność energetyczna/OZE, Niskoemisyjny transport, Przeciwdziałanie emisjom oraz Zrównoważony rozwój, ochrona środowiska i gospodarka wodna. Kwota wsparcia dla jednego Beneficjenta to nawet 150 tys. zł.

Szczegółowe informacje o programach są dostępne na stronie wfos.szczecin.pl w zakładce Oferta.

Prześlij komentarz

0 Komentarze