Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Piękno niedoskonałości Idealnie niedoskonały wystrój z pelargoniami

Prawdziwe piękno tkwi w niedoskonałości. Pogląd ten zyskuje na popularności, co znajduje odzwierciedlenie w różnych trendach wnętrzarskich, w  stylu industrialnym, vintage, w trendzie na  upcykling czy japońskiej koncepcji piękna wabi-sabi. Świadomość, że mniej często znaczy więcej i nie wszystko musi być nieskazitelne, stała się integralną częścią projektowania wnętrz. Ponowne wykorzystanie starych przedmiotów nie tylko oszczędza cenne zasoby, ale także pozwala spersonalizować własną przestrzeń. Mając to na uwadze, eksperci Pelargonium for Europe (PfE) na nowo nadali charakter pelargoniom. Celebrując niedoskonałość wystroju, podkreślili piękno tej odpornej i wszechstronnej rośliny.

Dekoracje ścienne z pelargoniami z upcyklingu

Dzięki szerokiej gamie kwiatów w żywych kolorach, pelargonie nie tylko wyglądają oszałamiająco w doniczkach i skrzynkach balkonowych, ale te łatwe w pielęgnacji rośliny są również świetnymi dekoracjami ściennymi.  Można je efektownie wyeksponować dzięki kreatywnym projektom ściennym i przedmiotom pochodzącym z upcyklingu. Wertykalny ogród z upcyklingu po lewej stronie został stworzony ze starego płotu. Przytwierdzony do starej ściany, drewniany płot zwisa luźno i daje miejsce na doniczki i kosze, przymocowane do drewnianych listew za pomocą haczyków i obsadzone łatwymi w pielęgnacji pelargoniami i ziołami. Jest to idealnie niedoskonała, samodzielnie zaaranżowana ekspozycja ścienna dla każdego, kto lubi niekonwencjonalne pomysły i ceni sobie zasady zrównoważonego ogrodu.

Stare łopaty, służą jako doskonałe, rustykalne uchwyty na doniczki. Świeżość kwiatów pelargonii atrakcyjnie kontrastuje z rdzewiejącym metalem i wyblakłą ścianą. Wspaniały element o nostalgicznym uroku! 

Ekspozycja ścienna po lewej stronie, wykonana z drewnianego okna, jest hołdem dla tego, co ulotne. Świeże kwiaty pelargonii wyróżniają się na tle starego okna i tworzą żywy akcent na tle ściany. Sznur świateł owinięty wokół okiennej ramy zapewnia w ciepłe, letnie wieczory nastrojowe światło. 

Doniczki na pelargonie pokryte patyną

Przetarte, zmatowiałe, z łuszczącą się farbą, podrapaną lub zwietrzałą powierzchnią: te donice z dużą ilością patyny wyglądają, jakby lepsze dni miały już za sobą. I to właśnie nadaje im szczególny urok. Naga ściana w tle i spartański wystrój podkreślają surowy charakter tej aranżacji i jeszcze bardziej uwydatniają naturalne piękno pelargonii. Aranżacja z pelargonią po lewej stronie celowo podkreśla estetykę tego, co niedokończone i przemijające. Misa w metalowej ramie jest tylko częściowo pokryta mchem. Zarówno ona, jak i rama wyglądają na zardzewiałe, a ściana jest goła. Delikatne, białe kwiaty pelargonii tworzą radosny akcent, który kontrastuje z surowym otoczeniem i pozornie wybrakowaną donicą. 

Stojak na pelargonie z upcyklingu

Nadmiar mebli przy braku miejsca nie stanowi problemu, ponieważ można je ustawiać nie tylko obok siebie, ale także jeden na drugim. Im bardziej kontrastujące sprzęty, tym ciekawszy efekt. Ta oryginalna ekspozycja, składająca się z trzech różnych stolików w jasnym, zimowym ogrodzie, pozostawia dużo miejsca dla różnokolorowych, łatwych w pielęgnacji pelargonii. Honorowe miejsce na górnym stoliku zajmuje bujna pelargonia zwisająca. 

Wskazówka: Wybierając miejsce dla pelargonii należy pamiętać, że do prawidłowego rozwoju potrzebują one dużo słońca i ciepła.

Pelargonium for Europe

Pelargonium for Europe to inicjatywa marketingowa założona przez europejskich hodowców pelargonii Dümmen Orange, Elsner PAC, Florensis / P. van der Haak Handelskwekerij, Selecta One i Syngenta Flowers. Powstała w 2016 roku w celu promowania pelargonii i wspierania długofalowej  sprzedaży w Europie. Kampania jest obecnie prowadzona w 22 krajach. Od 2023 r. w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech działania marketingowe są wspierane przez UE w ramach kampanii "Stars Unite a Europe in Bloom".

Prześlij komentarz

0 Komentarze