Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Nowy nabór, nowe pomysły. Prawie 3 mln zł na tegoroczne działania w Programie Społecznik.


Blisko 600 nowych pomysłów ma szansę na dofinansowanie z Programu Społecznik. Do 22 kwietnia 2024 r. można zgłaszać propozycje nowych działaniach. – Chcemy trafić naprawdę do każdego, kto ma pomysł i chce go realizować lokalnie, dla mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Program Społecznik umożliwia organizacjom pozarządowym i grupom nieformalnym realizację ciekawych działań społecznych, projektów, warsztatów, zawodów sportowych, badań profilaktycznych. Społeczniczki i Społecznicy na realizację inicjatyw mogą otrzymać grant w wysokości 5 tys. zł. Pomorze Zachodnie, jako pierwsze województwo w Polsce wprowadziło takie rozwiązanie.

– Przeznaczamy prawie 3 mln zł z budżetu województwa na pełne energii i zaangażowania pomysły NGO skierowane do lokalnych społeczności. Od lat naszą misją jest promowanie i wspieranie ludzi aktywnych, kreatywnych, społeczników i wolontariuszy. Chcemy trafić naprawdę do każdego, kto ma pomysł i chce go realizować lokalnie, dla mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Do tej pory, dzięki zaangażowaniu oraz aktywności lokalnych środowisk, pracy społecznej członkiń i członków organizacji pozarządowych, współpracy tysięcy wolontariuszy oraz otwartości partnerów w regionie, zrealizowano ponad 4 tysiące projektów. Dzięki programowi stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń wiejskich, ochotnicze straże pożarne organizują „szyte na miarę” danego miejsca inicjatywy. Nie brakuje też działań związanych z ekologią i promocją zdrowego stylu życia, integracją czy aktywizacją młodzieży.

Podobnie jak we wcześniejszych naborach, promowane będą inicjatywy proekologiczne, młodzieżowe czy integracyjne. Dodatkowe punkty mogą otrzymać też organizacje, które zgłaszają się po raz pierwszy, i te które już otrzymały wsparcie i wzorcowo rozliczyły projekt.

Wnioski do tegorocznego naboru należy składać w generatorze Witkac.pl do 22 kwietnia 2024 r.
Wybrane w tym naborze działania realizowane będą od 1 lipca do 6 grudnia 2024 r.

Koordynacją Programu Społecznik 2022 – 2024 zajmuje się Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Operatorem programu jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego SA. Dla Społeczniczek i Społeczników wsparciem są też animatorzy (wykaz dyżurów na stronie KARR).

Prześlij komentarz

0 Komentarze