Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Na obiad, kawę i ciasto – do Szmaragdu. Otwarcie już w majowy weekend


Rusza długo wyczekiwany punkt gastronomiczny dla odwiedzających rejon jeziora Szmaragdowego. Od czasu zamknięcia Zajazdu Szmaragd, poprzez okres generalnej przebudowy budynku, a następnie czas do przeprowadzki Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, brakowało w tym miejscu oferty dla mieszkańców i turystów.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego sukcesem zakończył poszukiwanie operatora lokalu i podpisał trzyletnią umowę najmu. Dzięki temu Szmaragd Bistro otworzy swoje podwoje dla klientów już 1 maja.

- Nic już zatem nie stoi już na przeszkodzie, aby czas wolny w majówkę zaplanować w Szczecińskim Parku Krajobrazowym „Puszcza Bukowa”, a spacer bądź rowerową przejażdżkę zakończyć obiadem lub deserem nad jeziorem Szmaragdowym, w otoczeniu soczystej zieleni młodych liści bukowych - mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W pierwszych dniach – przez całą majówkę - bistro będzie otwarte od godziny 11. Majówka rozpocznie się grillem, a w ofercie dostępne będą również dania obiadowe, napoje i desery.

Lokal dysponować będzie miejscami w budynku, jak i na zadaszonym tarasie letnim, zatem niezależnie od majówkowej aury nie będzie przeszkód do jego odwiedzenia.

Operatorem obiektu gastronomicznego firma F.U.H. ROKA II Beata Katarzyna Goździuk. Umowa została zawarta na 3 lata, a jej zapisy odzwierciedlają postanowienia wynikające z umowy dzierżawy pomiędzy Gminą Miasto Szczecin jako właścicielem nieruchomości a Województwem Zachodniopomorskim jako dzierżawcą.

W roku 2023 ZPKWZ przeprowadził 3 przetargi na najem nieruchomości, do których nie zgłosili się chętni. Prowadzeniem lokalu gastronomicznego nie był zainteresowany także żaden z Zakładów Aktywizacji Zawodowej, do których zwrócono się z propozycją objęcia przez nie prowadzenia lokalu. Ostatecznie operatora wyłoniono na podstawie negocjacji cenowych (zaproszenie było powszechnie dostępne na stronie BIP ZPKWZ). W negocjacjach brał udział jedynie podmiot, z którym podpisano umowę.

Prześlij komentarz

0 Komentarze