Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Nowa trasa na Pomorzu obsługiwana przez POLREGIOW poniedziałek , 11 marca, ruszyły nowe połączenia kolejowe z Gdańska do Kartuz. Odcinek nazywany bajpasem kartuskim ma usprawnić komunikację pasażerską na Kaszubach.

Komfort podróżowania

Bajpas kartuski to linie 229 i 234 obsługiwane przez POLREGIO. Połączenia są realizowane przez autobusy szynowe z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. W składach można przewozić rowery.

Pokonanie całego odcinka zajmuje tylko 58 minut, czyli mniej czasu niż przejazd samochodem, szczególnie w godzinach szczytu. Pociągami kursującymi po bajpasie kartuskim do Gdańska dojeżdża się też nieco szybciej niż pociągami kursującymi przez Rębiechowo i Gdańsk Port Lotniczy.

Przystanki na trasie bajpasu kartuskiego

Pociągi kursują na trasie Gdańsk Główny lub Gdańsk Wrzeszcz przez Gdańsk Kiełpinek, Gdańsk Kokoszki, Leźno, Starą Piłę, Otomino, Żukowo Zachodnie, Dzierżążno do Kartuz – i z powrotem. Na nowo otwartej linii uruchomiono po 6 par pociągów dziennie. Pierwszy skład rusza z Kartuz o godz. 6:22 i przyjeżdża do stacji Gdańsk Wrzeszcz o godz. 7:10. Ostatni pociąg wyjeżdża ze stacji Gdańsk Wrzeszcz o 22:26, a do Kartuz dociera o 23:17. Informacje o połączeniach są na stronie POLREGIO.

W pociągach kursujących po bajpasie kartuskim obowiązuje Taryfa Pomorska, bilety MZKZG (Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej) obowiązujące do/z stacji Żukowo Zachodnie włącznie, jak również bilety miejskie Gdańsk-Sopot, które obowiązują do/z stacji Gdańsk Kokoszki.

Prześlij komentarz

0 Komentarze