Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Czy młody i stary mogą się dogadać? Seminarium o relacjach międzypokoleniowych we współczesnym świecie.


Relacje międzypokoleniowe w świecie płynnej nowoczesności będą tematem bezpłatnego seminarium, które odbędzie się 19 marca (wtorek) w godzinach 12.00-14.30 w budynku gryfickiego wydziału Zachodniopomorskiej Szkoła Biznesu przy ul. Piłsudskiego 34., w sali 101 (parter). Wśród prelegentów będą prof. Edward Radecki czy dr Grażyna Maniak. Po dyskusji na gości czekać będzie bezpłatny poczęstunek.

Żyjemy w czasach, które charakteryzuje wszechobecna zmiana. Wszystko płynie, a „nowoczesność”, wkracza we wszystkie aspekty naszego życia: zawodowego, społecznego, rodzinnego.

- Dla pełnego, satysfakcjonującego życia ważne są szczególnie te aspekty, które określają nas we wspólnocie – rodzinnej, sąsiedzkiej, itp. Tymczasem stałe i znane normy społeczne rozpływają się. Ale czy pojawiają się nowe? Jeśli tak, to jakie? - pyta retorycznie dr Grażyna Maniak, dziekan gryfickiego wydziału Zachodniopomorskiej Szkoła Biznesu – Akademii Nauk Stosowanych.

Podczas wystąpień i dyskusji zaproszeni goście będą rozmawiać o tym jak funkcjonować we współczesnym nowoczesnym świecie, korzystając z potencjału i możliwości różnych pokoleń. Tematy poruszane podczas wystąpień i towarzyszącej im dyskusji to: różne pokolenia na rynku pracy oraz jak aktywizować osoby 60+.

- Dodatkowo zaprezentujemy efekty pracy w Międzypokoleniowym Centrum Integracji Seniora i Malucha. Myślę, że płynące z tego projektu wnioski mogą stać się inspiracją do tworzenia dobrych relacji zarówno w sferze prywatnej, jak i sferze publicznej. – dodaje dziekan Maniak.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Prześlij komentarz

0 Komentarze