Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Nietrzeźwy i bez uprawnień staranował paczkomat.


Dzięki czujności i bohaterskiej postawie mieszkańców Polic zatrzymano nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że nie posiada prawa jazdy.

W sobotę 2 marca na ul. Dworcowej kierujący samochodem Daewoo wjechał na przysklepowy parking, gdzie staranował paczkomat i istniejącą tam infrastrukturę. Przechodnie, którzy zobaczyli to zdarzenie od razu przystąpili do działania i odebrali kluczyki od pojazdu pijanemu kierującemu. Na miejsce przyjechali strażnicy z SM Police oraz policjanci z KPP Police.

Okazało się, że kierującym był 45 – letni mężczyzna, który z uwagi na upojenie alkoholem, nie był w stanie samodzielnie utrzymać równowagi. Po przebadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że ma on w sobie ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że przyjechał do sklepu po piwo. Został zatrzymany przez policjantów.

Nieodpowiedzialny kierujący odpowie przed sądem za brak uprawnień do kierowania pojazdami - za co grozi mu grzywna od 1500 zł do 30 000 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo za jazdę w stanie nietrzeźwości obok wysokiej grzywny, będzie musiał wpłacić pieniądze w kwocie 5 000 zł na Fundusz Ofiar Wypadków Drogowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Piłeś nie jedź! Stwarzasz zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych!

Prześlij komentarz

0 Komentarze