Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Wspólnie działania policjantów i strażników leśnych

Policjanci z KPP Police wraz z leśnikami z Nadleśnictwa Trzebież w trakcie wspólnych patroli prowadzili działania prewencyjne na rzecz zwalczania szkodnictwa leśnego, płoszenia zwierzyny bądź bezprawnego korzystania z lasu. Działania zostały przeprowadzone na terenach leśnych stanowiących zasoby Nadleśnictwa Trzebież.

Spacer po lesie to świetne panaceum na zdenerwowanie i ukojenie pędzących myśli. Jenak nie każdy amator gajowych wycieczek potrafi uszanować leśną faunę i florę. Niestety na przestrzeni ostatnich lat leśnicy zaobserwowali nasilenie się szkodnictwa leśnego oraz korzystanie z lasów jak z prywatnych torów wyścigowych przez kierujących quadami czy motocyklami.

Aby zapobiegać nielegalnemu zjawisku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach przyłączyli się do działań funkcjonariuszy z Nadleśnictwa Trzebież i wspólnie patrolowali tereny leśne. Wspólne przedsięwzięcie ukierunkowane było w szczególności na ujawnianiu i eliminowaniu zachowań takich jak płoszenie zwierzyny, kradzieże drewna, kłusownictwo, nielegalny wjazd pojazdami silnikowymi czy wywóz śmieci do lasu. Wspólne parole są i będą regularnie powtarzane, aby w jak największym stopniu zredukować nieprawidłowe zachowania, które godzą w dobro leśnego ekosystemu.

Prześlij komentarz

0 Komentarze