Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Więcej stacji meteorologicznych na Pomorzu Zachodnim. Kolejna szansa na marszałkowskie wsparcie


Zbierają dane pogodowe przydatne gospodarstwom rolnym położonym w pobliżu, a rejestrowane parametry mogą posłużyć rolnikom m.in. w podejmowaniu racjonalnych decyzji związanych z ochroną roślin. Rusza tegoroczny nabór wniosków w którym gminy i powiaty mogą zdobyć dofinansowanie na posadowienie stacji meteorologicznych na terenie Pomorza Zachodniego.

O wsparcie finansowe z budżetu województwa zachodniopomorskiego mogą starać się zachodniopomorskie gminy oraz powiaty, które realizują w 2024 r. zadanie polegające na posadowieniu stacji meteorologicznych oraz zobowiążą się do nieodpłatnego, nieograniczonego przekazywania danych pochodzących z tych stacji Województwu.

Warunkiem ubiegania się o pomoc finansową jest posiadanie przez gminę/powiat aktualnej, pisemnej akceptacji lokalizacji wydanej przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, administratora Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej w Polsce.

- Pierwszy nabór wniosków, przyznający dofinansowanie na realizacje tego typu zadań, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego ogłosił w 2021 r. Od tego czasu z marszałkowskim wsparciem na terenie Pomorza Zachodniego stanęło dwanaście stacji meteorologicznych. To ważne miejsca, które zbierają dane pogodowe przydatne gospodarstwom rolnym położonym w pobliżu, a rejestrowane parametry pomagają rolnikom m.in. w podejmowaniu racjonalnych decyzji związanych z ochroną roślin - mówi wicemarszałek województwa Rafał Rosiński.

Gminy i powiaty mogą ubiegać się o dotację na pokrycie do 80% kosztów kwalifikowanych zadania. Wsparcie dla jednego beneficjenta może wynieść maksymalnie 50 tys. zł. Łączna pula środków dla naboru w 2024 r. wynosi 400 tys. zł.

Prześlij komentarz

0 Komentarze