Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Marszałek zaprasza na festyn z okazji rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Minęło dwadzieścia lat od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jest to okres naznaczony wieloma zmianami w życiu codziennym,  funkcjonowaniu instytucji oraz nowymi możliwościami i perspektywami dla ludzi, co nie byłoby możliwe bez wsparcia pomocy UE. Sięgając po eurofundusze nauczyliśmy się aktywności i odpowiedzialności za swoje otoczenie. Dziś jesteśmy społeczeństwem otwartym i świadomym własnej wartości – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Marszałek zaprasza na uroczystość rodzinną, która odbędzie się w najbliższą sobotę 11 maja 2024 r. W ramach festiwalu przewidziano wiele atrakcji dla mieszkańców, gry i zabawy, poczęstunek, pokazy filmów oraz wizytę na tarasie widokowym na dachu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Członkostwo Polski w UE przyniosło wymierne korzyści. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego podróżują wygodnie nowymi pociągami i jeżdżą bezpiecznymi drogami, korzystając z nowych technologii i ekologicznych rozwiązań.

- Dajemy też przykład, jak rozwijać zrównoważoną turystykę rowerową, tworząc sieć tras o długości 1500 km. Dzięki odważnym decyzjom Teatr Polski w Szczecinie zyskał najnowocześniejszy w tej części Europy obiekt, a w niedalekiej odległości nad Odrą zacumowała interaktywna instytucja edukacyjna – Morskie Centrum Nauki. Ostrożnie inwestowane eurofundusze pomogły poprawić konkurencyjność gospodarki i rynku pracy. Rozwinęliśmy się także w sektorze społecznym. Tworzymy ZAZ, apartamenty wakacyjne, wypożyczalnie sprzętu i wsparcie sąsiedzkie. Pandemia uwydatniła korzyści z członkostwa w UE. Dzięki pomocy UE wybudowano nowy budynek, w którym mieszczą się poradnie i przychodnie chorób zakaźnych Szczecińskiego Szpitala Wojewódzkiego – wspomina marszałek Olgierd Geblewicz.

Mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mogli uczcić 20-lecie członkostwa w Unii Europejskiej  podczas szeregu wydarzeń. Jedną z nich jest uroczystość rodzinna, która odbędzie się 11 maja 2024 roku w nowoczesnej siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. od 10: 00 do 16444 00. Na dziedzińcu odbywają się imprezy: animacje dla dzieci, pokazy służb mundurowych, różnorodne konkursy, popcorn oraz bar z nagrodami dla spragnionych.

Możliwości, jakie dają fundusze europejskie, będzie  można poznać na stoisku przygotowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy. O godzinie 13:30 na dziedzińcu siedziby UMWZ odbędzie się wspólne odśpiewanie europejskiego hymnu narodowego, po którym odbędzie się specjalny tort. W trakcie festiwalu (tj. w godzinach 10:00-16:00) co godzinę można także odwiedzić taras widokowy na dachu nowoczesnej siedziby UMWZ, skąd można podziwiać niemal cały Szczecin i jego otoczenie.

Zwiedzanie grupowe odbywać się będzie co pół godziny. W sali dawnego kina „Delfin” odbędą się pokazy filmów „Zupa nic” z 2021 r. (godz. 11:00) i „Nic do zadeklarowania” z  2010 r. (godz. 14:00) w kinach. Można je odebrać w  siedzibie UMWZ, w głównym punkcie informacji o funduszach europejskich (wejście od ul. Piłsudskiego 40) w pokoju nr 023 w godzinach od 7:30 do 15:30. W holu Urzędu Marszałkowskiego ( godz. 10:00-16:00) nie zabraknie atrakcji interaktywnych, czyli wirtualnych obszarów Pomorza Zachodniego, gdzie przy pomocy specjalnych okularów VR będzie można m.in.: poruszać się, wybrać się nad rzeki i jeziora zachodniopomorskie  oraz wyjechać SUP czyli kajak, zaplanowano animacje dla dzieci, nie zabraknie także fotobudki. Rozrywka dla dzieci oraz strefa relaksu zlokalizowana będzie w holu przed dawnym kinem „Delfin”.

Prześlij komentarz

0 Komentarze