Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Rusza kolejna edycja akcji "Czysta Odra".


Zbliża się kolejna, trzecia już edycja Akcji Czysta Odra, czyli największej akcji ekologicznej w Polsce, obejmującej swoim działaniem cały odcinek Odry od czeskich Moraw, aż po Bałtyk. Zapoczątkowana w 2022 r. przez wrocławskiego ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego akcja każdego roku kończy się ogromnym sukcesem angażując kilkanaście tysięcy wolontariuszy biorących udział w ponad 100 wydarzeniach, w trakcie których rzeka i jej dopływy oczyszczane są z dziesiątek ton odpadów.

W tym roku Akcja Czysta Odra, odbędzie się w okresie od 26 kwietnia do 5 maja 2024 roku. W tym czasie mieszkańcy nadodrzańskich miejscowości mogą wykazać się odpowiedzialnością obywatelską za nasze wspólne dobro i zorganizować własną akcję sprzątania Odry, jej brzegów lub dopływów w swojej okolicy. Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, aby spotkać się na ekologicznej majówce nad Odrą, by cieszyć się potem piękną, czystą przyrodą.

25 lokalnych organizatorów będzie mogło otrzymać wsparcie finansowe na przeprowadzenie akcji w postaci zwrotu poniesionych kosztów do wysokości 500 zł. Darczyńcą grantów jest Credit Agricole Bank Polska w ramach kampanii #mniejplastiku.

Jak pokazały wcześniejsze edycje, lokalni społecznicy za każdym razem pokazują, że potrafią się zaangażować i zorganizować ciekawe i łączące przyjemne z pożytecznym działania. Do tej pory Odra sprzątana była na kajakach, deskach SUP, łodziach, żaglówkach, jachtach, pontonach, za pomocą magnesu neodymowego lub po prostu z brzegu.

Stowarzyszenie Wywrotka jest Regionalnym Koordynatorem Akcji Czysta Odra na odcinku od Słubic do Świnoujścia. Służy swoją pomocą i doświadczeniem każdemu, kto będzie chciał zorganizować akcję. Osoby zainteresowane zorganizowaniem akcji, proszone są o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie https://bit.ly/AkcjaCzystaOdra2024

Kontakt z Regionalnym Koordynatorem Akcji Czysta Odra (odcinek: Słubice-Świnoujście):
Stowarzyszenie Wywrotka
Krzysztof Sowa:
akcjaczystaodra@stowarzyszeniewywrotka.pl,
tel. 725559666.

Prześlij komentarz

0 Komentarze