Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Kiermasz Wielkanocny na Zamku


W najbliższy weekend 16 i 17 marca na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. To okazja do zaopatrzenia się w zachodniopomorskie produkty regionalne. Dla odwiedzających przygotowano masę bezpłatnych atrakcji, m.in. koncerty i występy oraz opowieści o ludowych zwyczajach i tradycjach wielkanocnych.

Podczas kiermaszu będzie można poznać bogatą ofertę regionalnych i lokalnych produktów tradycyjnych oraz wyrobów rękodzielniczych. Na Alei Zachodniopomorskich Smaków dostępne będą m.in. przetwory, miody, swojskie wypieki, paszteciki, babeczki do koszyków wielkanocnych, zakwas na żurek, sery, ryby, pierniki, wina czy ozdoby świąteczne. Stoiska będą otwarte w sobotę i niedzielę już od godz. 12:00 do 19:00.

Dla odwiedzających Zamek przygotował bogaty program artystyczny z atrakcjami dla całych rodzin (w godz. 14:00-18:00). Wystąpią Zespoły Pieśni i Tańca Szczecinianie oraz zespół Ziemi Goleniowskiej Ina. W programie również koncerty akordeonistów Romana Rydza i Dawida Rydza oraz grupy rewelersów Sweet Four. O ludowych zwyczajach i związanych z Wielkanocą tradycjach opowiedzą panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Domysłowa.

Wśród licznych atrakcji dla dzieci zaplanowano m.in. malowanie buziek, gry i zabawy, a także po raz pierwszy elektryczną, kolorową ciuchcię, która wozić będzie najmłodszych. Nie zabraknie również degustacji żuru wielkanocnego oraz bigosu.

Zamek zachęca do zabrania własnoręcznie przygotowanych palm wielkanocnych. Najpiękniejsze z nich zostaną zaprezentowane na scenie, a ich autorzy nagrodzeni upominkami. Wydarzenie poprowadzą Krzysztof Żelski oraz Damian Viking Usewicz, jeden z najbardziej znanych komików szczecińskiej sceny, dyrektor artystyczny Festiwalu Komedii SZPAK.

Po rozpoczęciu programu artystycznego (o godz. 14:00) dla pierwszych 300 osób przewidziano wielkanocne akcesoria, takie jak opaski, okulary i inne ozdoby o tematyce świątecznej.

Wstęp na kiermasz oraz towarzyszące mu atrakcje jest bezpłatny.

Współorganizatorem Kiermaszu Wielkanocnego na Zamku jest Województwo Zachodniopomorskie. Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Olgierda Geblewicza.

Prześlij komentarz

0 Komentarze