Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

„W Cieniu” - wernisaż i aukcja na rzecz pacjentów Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje"


W piątek 15 marca o godzinie 17:00 w szczecińskim Domu Kultury “13 Muz” odbędzie się wernisaż prac artystycznych o zdrowiu psychicznym i emocjach “W Cieniu” połączony z aukcją charytatywną. To już kolejna akcja realizowana przez uczennice II LO w Szczecinie w ramach projektu „Dbaj o Zdro(w)je 2”. Wszystko po to, by wesprzeć pacjentów leczonych na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje”.

„Przystępując do realizacji projektu zależało nam na szerzeniu świadomości o zaburzeniach psychicznych oraz innych problemach tej natury. - mówi Martyna Kawiak, współorganizatorka akcji - Walczymy ze stygmatyzacją tematów związanych ze zdrowiem psychicznym, a wszystko to łączymy z naszym drugim celem, jakim jest zbieranie środków na różne formy terapii zajęciowych na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala “Zdroje”. To jedyny tego typu ośrodek w województwie zachodniopomorskim. Jako nastolatkowie codziennie widzimy z jakimi problemami zmagają się nasi rówieśnicy, którzy nierzadko spotykają się z brakiem wsparcia i pomocy, i pragniemy to zmienić “od środka”.” - dodaje licealistka.

Podczas piątkowego wernisażu odbędzie się licytacja wybranych dzieł, także tych przygotowanych przez pacjentów Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej szpitala „Zdroje”. Na aukcję trafią też „perełki”, wśród których znajdzie się m.in. Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej podpisana przez Marszałka Szymona Hołownię oraz książka pt. „Skrucha” Marka Stelara, specjalnie na ten cel przekazana przez autora ze spersonalizowanym pod akcję autografem.

Jak podkreślają realizatorki projektu „Dbaj o Zdro(w)je”: „Twórczość wystawiona na wernisażu pochodzi od artystów z różnych regionów Polski, którzy podjęli się zadania ukazania swoich problemów i wyzwań z różnorodnych perspektyw, używając do tego celu sztuki jako medium.”

Wernisaż jest rezultatem współpracy „Dbaj o Zdro(w)je” z Domem Kultury „13 Muz”, a także z artystami, którzy zdecydowali się bezinteresownie przekazać swoje prace na wystawę. Projekt zyskał uznanie i poparcie między innymi w postaci Honorowego Patronatu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Honorowego Patronatu Prezydenta Miasta Szczecin.

Wszystkie zebrane z licytacji prac środki zostaną przekazane na sfinansowanie dodatkowych form terapii dla pacjentów leczonych w szpitalu „Zdroje” z powodu zaburzeń i problemów psychicznych.

„To już kolejna akcja uczennic II LO w ramach projektu „Dbaj o Zdrowie, dbaj o Zdroje”. Poprzednie edycje przyniosły bardzo dużo dobrego. Bardzo wiele dzieci, naszych pacjentów, skorzystało na dodatkowych terapiach i zajęciach, które pomagają im dojść do zdrowia. - mówi Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala „Zdroje” - Teraz coś niesamowitego - wystawa obrazów i innych prac, które będą licytowane i z których wszystkie pieniądze będą przekazane na nasz Oddział Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej. Dzieci i młodzież czekają na te pieniądze, czekają na te różne dodatkowe formy wspomagania ich zdrowienia. Bardzo jestem wdzięczny dziewczynom za ich inicjatywę i zachęcam do wysokiego licytowania na piątkowym wernisażu.” - dodaje dyrektor Tyszler, który również weźmie udział w wydarzeniu.


Wystawę prac będzie można zobaczyć w DK „13 Muz” do 13 kwietnia br. Wstęp wolny.

Prześlij komentarz

0 Komentarze