Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Jechal skuterem majac 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali mężczyznę, który kierował skuterem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Silny stan upojenia alkoholowego sprawił, że kierujący motorowerzysta nie zapanował nad prowadzonym pojazdem przez co się przewrócił. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotę policjanci RD z polickiej komendy zostali skierowani w rejon miejscowości Warnołęka, gdzie miał leżeć poszkodowany motorowerzysta. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce i udzieleniu pierwszej pomocy zauważyli, że kierujący jest kompletnie pijany. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli okazało się, że dodatkowo kierujący posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd którym się porusza nie posiada badań technicznych. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, która przetransportowała poszkodowanego do szpitala.

W najbliższym czasie sąd zdecyduje o dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy. Mężczyzna za jadę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego odpowie w warunkach recydywy. Obok wysokiej grzywny grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Prześlij komentarz

0 Komentarze