Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

29-latek został ukarany dużym mandatem i zatrzymaniem prawa jazdy


Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców - amatorów szybkiej jazdy. Policjanci Ruchu Drogowego z polickiej komendy tylko w niedziele zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości jazdy kierowców oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

W minioną niedzielę policjanci z drogówki zatrzymali 3 prawa jazdy
za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Przed południem w Pilchowie na policyjny radar wpadł 29-letni kierujący Citroenem, który na liczniku miał 106 km/h. Policjanci ukarali 29-latka mandatem karnym w wysokości 1500zł, 13 punktami karnymi oraz zatrzymali mu prawo jazdy, które odzyska dopiero po 3 miesiącach.

Niedługo potem w Tanowie, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kolejnego amatora szybkiej jazdy. Kierujący Fordem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 54 km. On także otrzymał mandat karny w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych, a także pożegnał się z prawem jazdy na kilka miesięcy.

Kolejnym nierozważnym kierowcą okazał się być 36-letni mężczyzna, który jechał z prędkością 102 km/h w terenie zabudowany. Kierowca Peugeota również został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi oraz pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiace.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Prześlij komentarz

0 Komentarze