Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Gwieździście do Mescherin. Ruszyły zapisy na rajd.


Rok 2024 jest „Rokiem Rowerowym” na Pomorzu Zachodnim. Świętujemy rozwój nie tylko sieci tras rowerowych, ale także towarzyszącej im infrastruktury, dzięki czemu rowerowe wyprawy stają się nie tylko bardzie atrakcyjne, ale i przyjazne osobom w każdym wieku. Właśnie ruszyły zapisy na kolejne tegoroczne wydarzenie, w trakcie którego każdy miłośnik dwóch kółek znajdzie coś dla siebie.


Już 6 kwietnia Pomorze Zachodnie oraz Gmina Gartz zapraszają na wyjątkowe wydarzenie - Gwieździsty Rajd Rowerowy. Wydarzenie jest współfinansowane z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

- To nie tylko doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale również do spotkania z innymi entuzjastami rowerów, wymiany doświadczeń i poznania nowych tras w towarzystwie doświadczonych przewodników – zaprasza Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Do wyboru jest 5 tras rowerowych:Trasa 1 :Przecław – Mescherin, miejsce startu: parking przy przejeździe kolejowym pomiędzy Przecławiem a Warzymicami, godzina startu: 9.00, przewodnik: Andrzej Kraśnicki jr.
Trasa 2: Banie – Mescherin, miejsce startu: plaża miejska, godzina startu: 10.15, przewodnik: Halina Świst
Trasa 3: Siadło Dolne – Mescherin, miejsce startu: Przystań Sołecka, godzina startu: 10.45, przewodnik: Jakub Czerniak
Trasa 4: Schwedt/Oder – Mescherin, miejsce startu: Hugenottenpark, godzina startu: 10.30, przewodnik: Katarzyna Kupczyk
Trasa 5: Pętla Mescherin – Mescherin, miejsce startu: polana piknikowa godzina startu: 10.15, przewodnik: Andrzej Urbański

UWAGA! Na udział w wydarzeniu obowiązują zapisy na stronie rowery.wzp.pl (https://rajdgwiezdzisty.pl/) – tam też można znaleźć szczegółowe informacje o każdej trasie (mapę, kilometry, atrakcje).

Po zakończeniu przejazdu uczestnicy spotkają się w niemieckim Mescherin, gdzie w godz. 13-16 zaplanowano festyn.

Na wszystkich rowerzystów będzie czekać ciepły posiłek oraz słodkości od koła gospodyń wiejskich. Główną atrakcją pikniku będzie Big Bike Orchestra, jedyna na świecie grupa, która pedałuje i koncertuje w tym samym czasie.

Dla początkujących rowerzystów zorganizowane zostaną warsztaty, podczas których eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami i praktycznymi poradami wiedzy na temat konserwacji i naprawy roweru. To doskonała okazja, aby lepiej zrozumieć swoje dwukołowe pojazdy i nauczyć się podstawowych czynności serwisowych przed sezonem.

Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, a Decathlon Szczecin stworzy strefę gdzie będzie można testować profesjonalny sprzęt. Na najmłodszych rowerzystów czekać będzie strefa dziecięca. Na zakończenie imprezy przeprowadzone zostanie losowanie nagrody, która trafi w ręce jednego z rowerzystów.

UWAGA! Dzieci mogą uczestniczyć w rajdzie, ale tylko pod opieką osoby dorosłej i na jej odpowiedzialność.

Po zakończeniu pikniku możliwy będzie powrót pociągiem z Gryfina do Szczecina (pociąg będzie miał dodatkowy wagon rowerowy).

Prześlij komentarz

0 Komentarze