Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Bezpieczniej nad wodą z ŚR WOPR


Środkowopomorskie Regionalne WOPR w Koszalinie na poprawę bezpieczeństwa na obszarach wodnych Pomorza Zachodniego w 2024 r. otrzyma od Samorządu Województwa 40 tys. zł. Umowę z prezesem stowarzyszenia, Bartoszem Ostapko, podpisał 26 marca br. w Koszalinie wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

- Trudno wyobrazić sobie bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, szczególnie w sezonie letnim, bez działalności WOPR. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, co roku wspiera projekty i kampanie społeczne na rzecz poprawy bezpieczeństwa, w tym właśnie na obszarach wodnych - mówił wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

W ramach dofinansowanego w 2024 roku projektu zorganizowane zostaną specjalistyczne szkolenia dla ratowników wodnych w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy uzyskają także uprawnienia ratownika wodnego oraz patent sternika motorowodnego. Wyszkolenie kadry pozwoli na zabezpieczenie kąpielisk na wodach otwartych w trakcie sezonu letniego, jak i na basenach w ciągu całego roku.

Zaplanowano również zakup podręcznego sprzętu ratowniczego wykorzystywanego przez ratowników i wyposażenia łodzi ratowniczych (koła ratunkowe, kamizelki asekuracyjne, węgorze ratownicze, zasobniki linowe, lampy sygnalizacyjne, sprzęt ABC). Ponadto w ramach utrzymania gotowości ratowniczej ubezpieczony zostanie sprzęt ratowniczy zakupiony ze środków Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w latach ubiegłych.

ŚR WOPR przeprowadzi też szkolenia w szkołach, przedszkolach, świetlicach środowiskowych, obozach i koloniach letnich, a także na regatach żeglarskich dotyczące bezpiecznych zachowań nad wodą.

Województwo zachodniopomorskie po raz siódmy wspiera Środkowopomorskie WOPR. Od 2017 roku Zarząd Województwa przekazał z budżetu blisko 320 tysięcy złotych na wsparcie bezpieczeństwa na terenach objętych działaniem tego stowarzyszenia.

Prześlij komentarz

0 Komentarze