Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Wójt gminy Kołbaskowo powalczy o reelekcję

fot. Gmina Kołbaskowo Facebook

- Chciałabym dokończyć rozpoczęte inwestycje i przystąpić do kilku nowych, które przyczynią się do dalszego rozwoju gminy i poprawy komfortu życia jej mieszkańców – mówi Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo.

Premier Donald Tusk ogłosił termin wyborów samorządowych. Radni, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, wybierani będą 7 kwietnia. Ewentualna druga tura odbędzie się dwa tygodnie później. Mandaty samorządowców wygasną 30 kwietnia 2024 roku. Kampania samorządowa powoli nabiera rozpędu. Jako pierwsza informację o starcie w nadchodzących wyborach przekazała Małgorzata Schwarz.

- Coraz częściej jestem pytana, czy mogę kandydować w najbliższych wyborach samorządowych. Tak, prawo mi na to pozwala – mówi Małgorzata Schwarz. - Korzystając z tego uprawnienia, podjęłam decyzję, że po raz ostatni powalczę o fotel wójta Gminy Kołbaskowo. Chciałabym dokończyć rozpoczęte inwestycje i przystąpić do kilku nowych, które przyczynią się do dalszego rozwoju gminy i poprawy komfortu życia jej mieszkańców. Jeśli uzyskam mandat, mogę obiecać, że mojemu następcy przekażę gminę w bardzo dobrej kondycji. Niebawem przedstawię swój program wyborczy.

Małgorzata Schwarz ma długoletnie doświadczenie samorządowe. Zaczynała jako radna w 2002 roku, była przewodniczącą Rady Gminy Kołbaskowo, później wicewójtem. Rządzi gminą trzecią kadencję, od 2010 roku.
 
- Kiedy, dzięki głosom mieszkańców, zostałam wójtem, w naszej gminie było tylko jedno przedszkole, w Kołbaskowie. Dziś jest ich kilka. Mamy publiczny żłobek, piękny dom kultury, pałacyk w Ostoi, świetlice wiejskie. Wybudowaliśmy kilometry nowych dróg gminnych i ścieżek rowerowych, dofinansowaliśmy remonty dróg powiatowych. Jest urokliwa przystań w Siadle Dolnym. Dzieci uczęszczają do doskonale wyposażonych szkół, najzdolniejsi uczniowie otrzymują stypendia – mówi Małgorzata Schwarz. Obecna pani wójt zdaje sobie sprawę z tego, że jeszcze wiele można zrobić.
 
- Ale optymistyczne patrzę w przyszłość. Najważniejsze teraz, to kontynuowanie działań, które umożliwią nam ubieganie się o kolejne środki finansowe z Unii Europejskiej. Mamy nowy rząd i jest nadzieja na większą przychylność dla naszych planów ze strony obecnie rządzących – kończy Małgorzata Schwarz.

Źródło: Gmina Kołbaskowo Facebook

Prześlij komentarz

0 Komentarze