Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Zachodniopomorska KAS zablokowała ponad 300 tys. na kontach firmy wyłudzającej VAT


Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała firmy branży budowlanej wyłudzające podatek VAT. Szef KAS zablokował 300 tys. zł na rachunkach bankowych kontrolowanej spółki.

Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowego w Szczecinie zidentyfikował strukturę przestępczą służącą wyłudzeniom VAT w branży budowlanej z terenu województw mazowieckiego i łódzkiego.

Podmiot z branży budowlanej, chcąc uniknąć zapłaty należnego podatku VAT deklarował nabycia od szeregu podmiotów „buforów”, prowadzonych przez osoby karane i rencistów, które deklarowały fikcyjne zakupy od „znikających podatników”. Podmiot „broker” w okresie od kwietnia 2023 r. do marca 2024 r. zadeklarował fikcyjne nabycia o łącznej wartości 6 mln zł.

W wyniku przeszukań funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili i zabezpieczyli papierową i elektroniczną dokumentację księgową. Pod deklarowanymi przez uczestników procederu adresami nie stwierdzono oznak prowadzenia rzeczywistej działalności gospodarczej, natomiast rzekomi prezesi firm wykazują cechy „słupów”.

W związku z podejrzeniem wykorzystania sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych komórka Szefa KAS ds. STIR dokonała blokady 300 tys. zł na rachunkach bankowych spółki. W sprawie wszczęto 7 kontroli celno-skarbowych

Prześlij komentarz

0 Komentarze