Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Shivana Fate starostą powiatu polickiego. Wybrano również nowy zarząd powiatu.


We wtorek 7 maja odbyła się I sesja Rady Powiatu w Policach kadencji 2024-2029. Obrady otworzył Radny Senior Janusz Szwyd. Następnie nowo wybrani radni odebrali zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowanie.

Po utworzeniu komisji skrutacyjnej, rozpoczęto wybór przewodniczącego Rady. Jedynym kandydatem był Janusz Szwyd, wiceprzewodniczący w kadencji 2018-2024. W głosowaniu tajnym zdobył 18 głosów.

Podczas I sesji Rady Powiatu w Policach wybrano także wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Po zgłoszeniu trzech kandydatur: Danuty Chylewskiej-Kęsy, Adama Pacholika i Jolanty Pisarskiej, wybrano w głosowaniu tajnym Danutę Chylewską-Kęsy i Adama Pacholika na stanowiska wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Policach.

W trakcie majowej sesji Rady Powiatu w Policach wybrano także Zarząd Powiatu w Policach. Na urząd Starosty Polickiego została zgłoszona jedna kandydatura: Shivana Fate. W głosowaniu tajnym Shivan Fate uzyskał 17 głosów ZA.

Wybrano także Wicestarostę Polickiego i Członka Zarządu Powiatu w Policach. Na te stanowiska kandydatów zgłasza Starosta, który zaproponował Damiana Walczaka na stanowisko Wicestarosty i Jacka Fabisiaka na stanowisko Członka Zarządu.

Wicestarostą Polickim został Damian Walczak, który został wybrany 17 głosami ZA, przy 1 głosie PRZECIW. Członkiem Zarządu Powiatu został Jacek Fabisiak, który został wybrany 15 głosami ZA, przy 2 głosach PRZECIW.

Radni Rady Powiatu w Policach - kadencja 2024/2029
Arendt Marek - Koalicja Obywatelska
Bednarek Andrzej – GRYF XXI
Chmielewska Beata – GRYF XXI
Chylewska-Kęsy Danuta –Koalicja Obywatelska
Czubara Tomasz - Trzecia Droga
Dera Teresa - GRYF XXI
Fabisiak Jacek – GRYF XXI
Fate Shivan – Koalicja Obywatelska
Jekiel Jacek - Koalicja Obywatelska
Kaczyński Marek - Koalicja Obywatelska
Kruszkowski Grzegorz - Prawo i Sprawiedliwość
Krzywicka Dorota - Koalicja Obywatelska
Okopny Jerzy - Prawo i Sprawiedliwość
Pacholik Adam – GRYF XXI
Pietras-Lewicka Paulina - Koalicja Obywatelska
Pisarska Jolanta - Prawo i Sprawiedliwość
Pokrzywiński Zbigniew - Koalicja Obywatelska
Szwyd Janusz – Koalicja Obywatelska
Wesołowska-Kośmider Izabela – GRYF XXI

Prześlij komentarz

0 Komentarze