Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Rusza majówkowa promocja POLREGIO. W puli aż 45 000 biletów z atrakcyjnym rabatem!


Rusza majówkowa promocja POLREGIO. W puli aż 45 000 biletów z atrakcyjnym rabatem! Dzięki majówkowej promocji POLREGIO codziennie można aktywnie spędzać czas, docierając pociągiem w najatrakcyjniejsze miejsca w okolicy. Sprzedaż biletów tańszych aż o około 30% rusza 27 kwietnia, a korzystać z tej wyjątkowej oferty można będzie do 5 maja. W promocji każdego dnia będzie 5000 biletów. Warto rozpocząć sezon turystyczny podróżami koleją regionalną. Zbliżający się długi weekend majowy to doskonała okazja do odkrywania własnego oraz sąsiednich regionów i czerpania radości z podróży koleją. W ramach majówkowej promocji POLREGIO można zaplanować odwiedzanie urokliwych zakątków naszego kraju poprzez piesze wędrówki, jazdę rowerem po malowniczych szlakach, rodzinny relaks w otoczeniu przyrody, korzystanie z lokalnych atrakcji kulturalnych oraz delektowanie się regionalną kuchnią. POLREGIO wyróżnia unikatowa siatka połączeń. Codziennie w trasy wyrusza około 1750 pociągów, które zatrzymując się na 1950 stacjach, docierają zarówno do popularnych kierunków turystycznych od gór po morze, jak również do wielu miejscowości nieobsługiwanych przez innych przewoźników.

Superpromocja POLREGIO w długi majowy weekend

Majówkowa oferta promocyjna POLREGIO to pula 5 000 tańszych biletów dostępna dla pasażerów każdego dnia – od 27 kwietnia do 5 maja. Bilety z około 30% rabatem będą sprzedawane codziennie od północy aż do wyczerpania. Można będzie je kupić wyłącznie na stronie bilety.polregio.pl oraz przez aplikacje mPOLREGIO i KOLEO. Z promocji są wyłączone województwa pomorskie oraz dolnośląskie. Szczegóły oferty oraz rozkład jazdy pociągów dostępne są na stronie POLREGIO.

Górskie uzdrowiska

W ramach promocji można skorzystać z połączeń z Krakowa do najpiękniejszych miejscowości województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Z POLREGIO zaplanujemy pełną wrażeń rodzinną majówkę w Zakopanem, Busku Zdroju i Muszynie Zdroju.

Z Zakopanego warto wyruszyć na szlak na Gubałówkę, a następnie odkrywać uroki Doliny Kościeliskiej, poczuć przygodę w Parku Linowym Złota Grań lub wypożyczyć rowery na wycieczkę po okolicy.

Pobyt w Busku Zdroju można rozpocząć na rowerze, pokonując trasę okalającą miasto, następnie zaznać relaksu w Parku Zdrojowym. W mieszczącym się w nim słynnym sanatorium Marconi przebywał w latach 60. Zbigniew Herbert, tworząc tam swoje wiersze.

Muszyna-Zdrój także zapewnia aktywny wypoczynek. Warto zwiedzić Park Zdrojowy i Zamek w Muszynie.

Nadmorskie kurorty

W majówkę zostaną uruchomione dodatkowe połączenia z Zielonej Góry do Międzyzdrojów i Świnoujścia pociągiem Karsibór oraz relacji Szczecin Główny – Świnoujście i Poznań Główny – Kołobrzeg.

Kołobrzeskie molo to wymarzone miejsce na spacery podczas zachodów słońca, a z 40-metrowej zabytkowej latarni morskiej można podziwiać wspaniałe widoki na miasto i okolicę.

W Szczecinie atrakcję stanowią bulwary nad Odrą oraz muzea, w tym Muzeum Techniki i Komunikacji. Warto także zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, a w celu podziwiania panoramy miasta i wybrać się na Wzgórza Szczecińskie, nadodrzański taras widokowy Wały Chrobrego, a przyrodą można zachwycać się w Parku Kasprowicza.

Położone na wyspie Uznam Świnoujście przyciąga turystów pięknymi plażami i unikalnym klimatem. Latarnia Morska Świnoujście jest jedną z najwyższych w Europie, ale imponujące widoki zapewnia także wieża na Wzgórzu Gosań.

Wyjątkowe miasta

Toruń czy Bydgoszcz? Majowy weekend to idealny czas, by odkryć uroki obu fascynujących miast.

Miejscowości będące atrakcjami województwa kujawsko-pomorskiego łączy bogata historia sięgająca średniowiecza. W Toruniu zachwycają gotyckie zabytki Starego Miasta – od słynnej Bramy Klasztornej po majestatyczną katedrę św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty. Natomiast Bydgoszcz urzeka Starym Miastem, gdzie każdy kąt kryje zabytkowe kościoły i malownicze kamienice.

W Toruniu koniecznie należy wybrać się do Muzeum Piernika, by zgłębić tajniki słynnego wypieku, a w Bydgoszczy zarezerwować bilety do opery lub na koncert w Filharmonii Pomorskiej.

Wybierając się na spacer po nadwiślańskich bulwarach Torunia lub Bydgoszczy, można cieszyć się wyjątkowo malowniczymi widokami rzeki i podziwiać panoramy miast.

Powód, by wybrać się w Świętokrzyskie? Kielce, gdzie warto odwiedzić kielecki Ogród Botaniczny Geonatura Kielce, który rozpoczyna sezon w pierwszy majowy weekend. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji, m.in. warsztaty ogrodnicze i plastyczne, oprowadzanie z przewodnikiem, zajęcia zerowaste czy gry i zabawy z Muzeum Zabawek i Zabawy.

Po raz pierwszy w długi majowy weekend można też skorzystać z wypożyczalni rowerów. 250 pojazdów czeka na chętnych w różnych punktach miasta. Na spacery i przejażdżki rowerowe polecają się kieleckie rezerwaty – Wietrznia, Ślichowice, Biesak i Kadzielnia. Słynna Skałka Geologów oprócz Podniebnej Trasy Widokowej, hamaków i zjazdu na tyrolkach proponuje również wspinaczkę. Na Wzgórzu Harcerskim stanęła sześciometrowa ścianka wspinaczkowa, z której pod okiem instruktora będą mogli korzystać dorośli i dzieci. Podczas majowego weekendu tyrolki i hamaki pracować będą pełną parą. A może województwo śląskie? W długi majowy weekend (1, 3 i 5 maja), a potem także 30 maja i w Boże Ciało zostaną uruchomione dodatkowe połączenia z Opola do Częstochowy. Częstochowa to świetny cel na krótką wycieczkę, oferującą atrakcje dla wszystkich, rodzin z dziećmi czy seniorów. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Jasnogórskiej może stać się okazją przejażdżki bryczką po okolicy. Relaksującym doświadczeniem może być spacer po dwóch parkach jasnogórskich położonych między śródmieściem a klasztorem na Jasnej Górze. Natomiast Muzeum Częstochowskie przyciąga miłośników kultury i historii, prezentując bogactwo regionu.

Fascynująca przyroda

Świetnym wyborem będzie podróż po urzekającym pięknem przyrody Podlasiu. Już 1 i 3 maja ruszą połączenia z Białegostoku do miejscowości Waliły, które następnie będą realizowane w każdy weekend od 8 czerwca do 29 września oraz 15 sierpnia.

W Waliłach można poczuć ducha twórczości wybitnego polskiego malarza Leona Tarasewicza, którego życie i twórczość kręcą się wokół natury.

Niezapomnianym przeżyciem dla miłośników przyrody może być podróż pociągiem przez Puszczę Knyszyńską. Natomiast w sercu Podlasia, Białymstoku, zachwycają Ogrody Branickich, regionalne zbiory w Muzeum Podlaskim oraz tętniący życiem Stary Rynek. Dla rodzin z dziećmi świetnymi miejscami na wypoczynek oraz zabawę są Park Zwierzyniecki i Park Wodny "Tropikana" w hotelu Gołębiewski.

Warto rozważyć również wyjazd na Roztocze. Ta niezwykła kraina o wyjątkowym w Polsce klimacie i atmosferze, to idealne miejsce dla osób aktywnych. Znajduje się tam mnóstwo ścieżek rowerowych (m.in. Centralny Szlak Rowerowy Roztocza oraz przebiegająca tędy część Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo), ponad 100 tras pieszych, pomniki przyrody, Roztoczański Park Narodowy oraz parki krajobrazowe. Można też wybrać się na spływ kajakowy w pięknych okolicznościach przyrody. Mieszkańcy województwa podkarpackiego chcący odwiedzić Roztocze będą mogli skorzystać z uruchomionego w dniach 1-5 maja połączenia z Rzeszowa do Zamościa. Zaproponowane kierunki majowych podróży to tylko niektóre z wielu możliwości, jakie można wziąć pod uwagę, decydując się na podróżowanie koleją regionalną. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na majówkę!

POLREGIO S.A. to największy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce, z 26% udziałem w rynku. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża ponad 1750 pociągów zamawianych przez urzędy marszałkowskie, które zatrzymują się na około 1950 stacjach. W 2023 roku z usług POLREGIO skorzystało blisko 100 mln pasażerów. Większościowym udziałowcem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział), a pozostałymi udziałowcami są samorządy wojewódzkie.

Prześlij komentarz

0 Komentarze