Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Posiłki dla potrzebujących wsparcia

Ponad 33 tysiące mieszkańców naszego województwa skorzysta w tym roku z posiłków dotowanych z budżetu państwa. Do 113 zachodniopomorskich gmin w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” trafi blisko 22,3 mln zł. Środki – w miesięcznych transzach, przekazuje wojewoda zachodniopomorski.

Z posiłków korzystają osoby wymagające pomocy - starsze, z niepełnosprawnościami, o niskich dochodach. Wsparcie w formie ciepłego posiłku w szkole, trafia również do dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. W tym roku z takiej pomocy skorzysta 18 tysięcy uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Ze środków przekazywanych przez wojewodę gminy zapewniają osobom potrzebującym wsparcia posiłki lub produkty żywnościowe, a w wyjątkowych przypadkach przekazują środki na zakup posiłku lub żywności. Osoby, które nie mogą wychodzić z domu – ze względu na podeszły wiek lub niepełnosprawności mogą liczyć na dowóz ciepłych posiłków.

Dotacja z budżetu państwa pokrywa do 80 procent kosztów zapewnienia posiłków w ramach programu. Największe środki – 3,1 mln zł trafią do Szczecina.

Prześlij komentarz

0 Komentarze