Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Nie dla hal i fabryk przy domach. Protest mieszkańców trwa już ponad 3 lata.Już od ponad 3 lat mieszkańcy Kołbaskowa prowadzą akcję protestacyjną przeciwko budowaniu magazynów i hal w pobliżu zabudowy mieszkaniowej. 


Akcja protestacyjna rozpoczęła się w maju 2019 roku kiedy do mieszkańców wpłynęła informacja o próbie wybudowania hal magazynowych o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych. W miejscowości pojawiły się pierwsze banery, niektóre wiszą do dziś. 

Protestujący skupili się wobec organizacji Wolne Kołbaskowo, kilkumiesięczne rozmowy z władzami nie przyniosły rezultatów. 

- (...) przez ostatnie 10 miesięcy dialog pomiędzy mieszkańcami Kołbaskowa przeciwnymi otaczaniu Naszej Wsi halami przemysłowymi oraz Fabrykami a Panią Wójt był po prostu zmarnowaniem czasu a Gmina postępowała wg. własnej ścieżki, mieszkańcy postanowili działać! Przez 7 miesięcy ubiegłego roku mieszkańcy składali skargi i protesty chcąc uregulować sprawy „w kuluarach”. Niestety skargi były umiejętnie odrzucane lub mimo przedstawiania dowodów w sprawie uznawane za bezzasadne. Natomiast wszelkie protesty i pisma informujące o nieprawidłowościach uznawane przez Organy prowadzące sprawę jako „materiał dołączony do akt sprawy”. Reasumując w tym miejscu należy podkreślić, że to działania Pani Wójt doprowadziły do konieczności tzn. nagłośnienia ważnej dla Nas sprawy czyli zabudowy halami wsi Kołbaskowo - pisał jeden z protestujących w internecie. 

Mieszkańcy podkreślali, że nie są przeciwni rozwojowi gminy ale nie chcą aby ich miejscowości rozjeżdżały ciężarówki, nie chcą również aby w ich sąsiedztwie znajdowały się głośne fabryki i magazyny. 

Prześlij komentarz

0 Komentarze