Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Samorządowcy kadencji wybrani. Marszałek Olgierd Geblewicz z prestiżową nagrodą.


Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, został wybrany Samorządowcem Kadencji. W swojej kategorii pokonał marszałków województw mazowieckiego, lubelskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Konkurs „Samorządowiec kadencji” został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. z siedzibą w Katowicach, PTWP-Online Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach oraz PortalSamorzadowy.pl. Kapituła konkursu, przyznająca wyróżnienia, liczyła 22 osoby.

Głównym celem Konkursu był wybór i nagrodzenie liderów samorządowców wszystkich szczebli jednostek samorządu terytorialnego, którzy – jak czytamy w Regulaminie – „dzięki mądrym i odważnym decyzjom oraz sprawnemu zarządzaniu przyczyniają się do rozwoju swoich gmin, powiatów i województw”. Zgłoszeń kandydatów dokonywali członkowie Kapituły. W jej 22-osobowym składzie znaleźli się przedstawiciele samorządowych związków i stowarzyszeń oraz instytucji i fundacji wspierających samorządy, byli samorządowcy oraz przedstawiciele organizatora. Kapituła Konkursu tytułem „Samorządowiec kadencji” uhonorowała 1 marszałka, 3 prezydentów, 3 starostów, 5 wójtów lub burmistrzów i 10 radnych.

- Dobiega końca wyjątkowa kadencja samorządowa i dobiegł końca nasz wyjątkowy konkurs „Samorządowiec kadencji”. Chcieliśmy na jej koniec symbolicznie uhonorować ludzi, którzy nie tylko związali życie z samorządem, ale też aktywnie w nim w tym czasie działali, mimo trudnych warunków, pandemii i napaści Rosji na Ukrainę, zmienili swoje małe ojczyzny na lepsze. To osoby, które zasługują na najwyższe laury i jako Portal Samorządowy mamy ogromną przyjemność podziękować im tą nagrodą – mówi pomysłodawca konkursu i koordynator prac kapituły, redaktor naczelny Portalu Samorządowego Rafał Kerger,

Olgierd Geblewicz marszałkiem województwa zachodniopomorskiego jest od 2010 r. W latach 2002-2006 był radnym miejskim, w latach 2008-2010 przewodniczącym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Od 2019 r. przedstawiciel strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego w Radzie Nadzorczej NFOŚiGW. Od 2016 r. prezes zarządu Związku Województw RP. Członek Europejskiego Komitetu Regionów od 2011 r., w którym od 2020 r. przewodniczy frakcji Europejskiej Partii Ludowej. W lipcu 2021 został powołany na ambasadora Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu przy Komisji Europejskiej. W grudniu 2021 r. ponownie przejął obowiązki przewodniczącego BSSSC (Baltic Sea States Subregional Co-operation) na kadencję 2022-2023.

Prześlij komentarz

0 Komentarze