Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Poczuj wielkanocny klimat na zamku w Szczecinie


Szukasz wielkanocnego prezentu lub zachodniopomorskich przysmaków na świąteczny stół? Przyjdź na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w dniach 16-17 marca br. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. To okazja do zaopatrzenia się przed świętami w tradycyjne produkty Pomorza Zachodniego takie jak regionalne przetwory, miody czy sery. Swoje stoiska rozstawią także lokalni rękodzielnicy. Na najmłodszych czekać będą m.in.: animacje, gry i zabawy czy malowanie buziek.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie bogaty program artystyczny z propozycjami dla całych rodzin. To m.in.: koncerty, animacje, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, prezentacja najpiękniejszych palm wielkanocnych czy opowieści o ludowych zwyczajach i tradycjach wielkanocnych.

Kiermasz urozmaici bogata oferta zachodniopomorskich przysmaków, produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych, wytwarzanych przez zachodniopomorskich przedsiębiorców. Produkty te, razem z wyrobami rękodzielniczymi, zaprezentowane zostaną w 15 drewnianych domkach, które utworzą „Aleję zachodniopomorskie smaki – produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego”. Będzie można kupić m.in.: miody, swojskie ciasta, paszteciki, babeczki do koszyków wielkanocnych, zakwas na żurek wielkanocny, ozdoby wielkanocne, sery, ryby czy pierniki szczecińskie, wina, produkty z róży i pomidorów, a także ręcznie wyrabiane lizaki.

Program wydarzenia dostępny na stronie organizatora: https://zamek.szczecin.pl/wydarzenie/wydarzenia-plenerowe/kiermasz-wielkanocny/ .

Współorganizatorem Kiermaszu Wielkanocnego jest Pomorze Zachodnie.

Prześlij komentarz

0 Komentarze