Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Milion złotych z Funduszu Ekologii – zgłoszenia do końca marca


Zachodniopomorskie szkoły mogą sięgnąć po środki na warsztaty, szkolenia i happeningi. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na wnioski w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Funduszu Ekologii – czeka jeszcze do 31 marca 2024 r. Budżet to 1 mln zł, a każda szkoła może otrzymać nawet 100% kosztów przedsięwzięcia, maksymalnie 8 tysięcy złotych dotacji.

To wsparcie, które szkoły podstawowe i ponadpodstawowe – publiczne i niepubliczne – mogą przeznaczyć na działania podnoszące świadomość ekologiczną, w tym m.in. szkolenia, warsztaty, happeningi ekologiczne i wydarzenia plenerowe. Dzięki dofinansowaniu można opłacić np. koszty organizacyjne, w tym wynajem sprzętu, techniki scenicznej, materiałów potrzebnych na warsztaty czy nagród, a także poczęstunku dla uczestników. Wszystko po to, by promować wiedzę o środowisku, zachęcać uczniów do aktywności i uczyć ich, jak dbać o przyrodę.

Co ważne, wniosek – w imieniu szkoły – składa organ prowadzący, czyli gmina lub stowarzyszenie. Szczegółowe informacje o Funduszu Ekologii, w tym regulamin i wniosek o wsparcie można znaleźć na stronie: https://wfos.szczecin.pl/programy/fundusz-ekologii

Prześlij komentarz

0 Komentarze