Header Ads Widget

Najnowsze

6/recent/ticker-posts

Która wieś na Pomorzu Zachodnim to ta najpiękniejsza?


Warto dbać o estetykę, krajobraz, chronić dziedzictwo kulturowe. Takich wsi, zachwycających krajobrazem, ładem przestrzennym i architektonicznym, na Pomorzu Zachodnim jest wiele. Które to te najpiękniejsze? Rusza konkurs marszałka „Piękna Zachodniopomorska Wieś” 2024.

Do najpiękniejszej wsi na Pomorzu Zachodnim trafi 40 tys. zł. Dla jej społeczności to olbrzymie wsparcie finansowe, które pozwoli na zrealizowanie marzeń i inwestycji często do tej pory odkładanych na bliżej nieznaną przyszłość. Za zajęcie drugiego miejsca będzie przysługiwać nagroda w wysokości 30 tys. zł, a ostatnie miejsce na podium to 20 tys. zł. W ramach konkursu wręczone będzie także jedno wyróżnienie, a do nagrodzonej tym tytułem wsi powędruje 10 tys. zł. Łączna pula środków w konkursie wynosi 100 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 6 maja 2024 r. na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Poszczególne sołectwa zgłaszają gminy, z zastrzeżeniem że jedna gmina może wskazać maksymalnie dwa sołectwa.

- Poprzednie edycje konkursu spotkały się z dużym zainteresowaniem. Łącznie do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęły 163 zgłoszenia. U laureatów docenione zostały m.in. przemiany zachodzące w ciągu ostatnich lat oraz duży stopień zaangażowania lokalnych społeczności, a także dobrze zagospodarowane tereny rekreacyjne oraz licznie organizowane wydarzenia kulturalne czy edukacyjne - mówi wicemarszałek Rafał Rosiński.

Szczegółowe informacje na temat VI edycji konkursu oraz formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: https://wrir.wzp.pl/piekna-zachodniopomorska-wies-0

Prześlij komentarz

0 Komentarze